Quantcast
Channel: motocykle 125: Opinie, dane techniczne, forum Jednoślad.pl
Viewing all 225 articles
Browse latest View live

Rieju RS3 125 (na prawo jazdy B): Prezentacja Skuterowo.com

$
0
0

Rieju to w Polsce dość niszowa marka o hiszpańskim rodowodzie. RS3 125 to popularny na zachodzie niezwykle agresywny, miejski motocykl do którego prowadzenia wystarczy jedynie prawo jazdy kategorii B. Widzieliśmy go z bliska i robi piorunujące wrażenie.

Co ciekawe Rieju RS3 125 posiada czterosuwowy silnik Yamahy, który został zblokowany manualną skrzynią posiadającą 6 przełożeń. Sportowa pozycja i osiągi potęgowane są świetnym designem nawiązującym do wyścigowych legend. Pojazd na sucho waży 136 kg co sprawia, że zachowuje się niezwykle dynamicznie. Inżynierowe Rieju odwalili dobrą robotę przy strojeniu zawieszenia. Jest nieco sztywne, ale przez to zapewnia perfekcyjne prowadzenie.

Cena? Adekwatna do stylistyki i jakości: Aż 17 500 PLN.

Rieju RS3 125: Dane techniczne:

Pojemność i typ silnika: Yamaha 4T – 125c.c. 4 zawory
Średnica i skok tłok: 52 mm x 58,6 mm
Układ chłodzenia: ciecz
Przeniesienie napędu: skrzynia manualna 6 biegowa
Układ zasilania: gaźnik Keihin CVEK30
Rama: trójkątna podwójna / kołyska podwójna / rura stalowa
Starter: elektryczny
Hamulec przedni: tarczowy z podwójnym zaciskiem (300 mm)
Hamulec tylny: tarczowy (200 mm) Rozmiar opon: 100/80-17″ (przód) / 130/70-17″ (tył)
Pojemność zbiornika paliwa: 12l Waga sucha: 136 kg Rozstaw osi (mm): 1335 mm
Długość: 1950 mm Szerokość: 800 mm
Wysokość: 1180 mm
Wysokość kanapy: 800 mm

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/


Junak 126 125 (na prawo jazdy B): Prezentacja Skuterowo.com

$
0
0

Junak 126 125 ccm będzie dostępny w polskich salonach od połowy marca 2015, jednak już w lutym można było go zobaczyć na żywo podczas warszawskich targów OWMIS. To kolejna propozycja marki na pierwszy, pełen sezon z nowymi przepisami o motocyklach 125 na prawo jazdy B.

Cena premierowego motocykla Junak 126 ma wynosić niespełna 5000 PLN i ma to być zarazem jedna z tańszych propozycji tej marki. Za tę cenę otrzymamy 11.6 KM mocy osiągające około 100 km/h. Silnik jest wyposażony w manualną, pięciostopniową skrzynię.

Motocykl wygląda dojrzale, jednak bez ekstrawagancji stylistycznych. Zdecydowanie brakuje mu dynamiki co jednak może podobać się osobom, które nie chcą się wybijać z motocyklowego tłumu. Dobry wygląd zapewniają światła w technologii LED, masywny wydech oraz klosz przedni. Niestety w tej budżetowej konstrukcji zabrakło tarczowego hamulca tylnego. Do dyspozycji mamy jedynie mniej wydajny bęben.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Junak 127 125 (na prawo jazdy B): Prezentacja Skuterowo.com

$
0
0

Junak 127 w wersji silnikowej 125 ccm to następna nowość marki na sezon 2015. Uwzględniając zmiany przepisów Junak w tym roku uzupełnił swoją gamę pojazdów o kilka zupełnie nowych propozycji w tym segmencie. Kolejną z nich jest motocykl o charakterze typowego street’a.

Z założenia to miejska i zwinna konstrukcja o masie własnej 147 kg. Można przez to zakładać, że motocykl dobrze wpasuje się w zdolności początkującego motocyklisty, chcącego poczuć się dojrzale. Sylwetka Junaka 127 nawiązuje do większych jednośladów ku uciesze właściciela. Motocykl będzie dostępny w sprzedaży od marca 2015 roku w cenie 5 800 PLN.

W danych technicznych należy zwrócić uwagę na spore koła 110 / 80 – 17 cali i moc jednostki napędowej, która wynosi niespełna 12 KM. To wystarczająca moc, aby jeździć z prędkością oscylującą w okolicach 100 km/h.

 

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Zipp VZ-2 125 (na prawo jazdy B): Prezentacja Skuterowo.com

$
0
0

Marka Zipp w tym roku również stawia dla motocykle 125 z manualną skrzynią biegów. Do kolekcji dołączył model VZ-2 125 ccm. To bardzo klasyczna, budżetowa i nienarzucająca się propozycja dla kierowców posiadających prawo jazdy kategorii B.

To stosunkowo niewielki i lekki motocykl. Przy wymiarach 2000/810/1100 mm waży zaledwie 120 kg. Być może jest to dobry jednoślad dla osób o niewielkim wzroście i małym doświadczeniu w prowadzeniu jednośladów.

Pod względem stylistycznym Zipp VZ-2 125 może wydawać się nudnym. Brak tutaj przesadnej agresji i gadżetów. Motocykl przez to dedykowany jest raczej do tych kierowców, którzy bardziej cenią sobie właściwości jezdne i niskie koszty eksploatacji, niż wybujały design.

Cena Zipp VZ-2 125 nie jest jeszcze znana.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Zipp Raven Lux 125 (na prawo jazdy B): Prezentacja Skuterowo.com

$
0
0

W przypadku tego motocykla zdecydowanym głosem przemawia stylistyka i design. Zipp Raven Lux 125 został zaprezentowany podczas Ogólnopolskiej Wystawy Motocykli i Skuterów 2015 w Warszawie, gdzie spotkał się z ciepłym odbiorem.

To głównie za sprawą dojrzałej stylizacji. Nie ma co ukrywać, że sporej części użytkowników takich pojazdów zależy na “niepozorności”, przez co częściej decydują się takie motocykle, które nie wskazują na “niewielką” pojemność 125 ccm. Zipp Raven Lux 125 taki właśnie jest – niepozorny, dojrzały i dodatkowo zachowany w klimacie choppera.

Zipp Raven Lux 125 waży ponad 170 kg przez co musiał zostać wyposażony w dwa hamulce hydrauliczne, z czego przedni posiada dwie tarcze o sporym promieniu. Co ważne czterosuwowy silnik został zaopatrzony w system chłodzenia cieczą co pozytywnie wpływa na osiągi jednostki. Niestety producent nie zdradza mocy silnika, jednak uwzględniając masę własną należy zakładać, że osiągi będą ograniczone.

 

 

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Junak NK 125 (na prawo jazdy B): Prezentacja Skuterowo.com

$
0
0

Junak NK 125 od dnia internetowej premiery w grudniu 2014 wywołał spore zainteresowanie wśród Czytelników Skuterowo.com. To zdecydowanie jedna z najbardziej dynamicznych nowości sezonu 2015 w segmencie motocykli o pojemności silnika 125 do których prowadzenia wystarczy prawo jazdy B.

Junak NK 125, podobnie jak również debiutujący EVO 125 wywołuje sporo emocji agresywnymi liniami nadwozia. Są one wręcz niewspółmierne do rzeczywistych osiągów, ale o to właśnie w tej kategorii jednośladów chodzi. Motocykl ma brzmieć i wyglądać na coś zdecydowanie większego. W tym przypadku to się udało.

Według nazewnictwa Junak NK 125 jest mniejszym bratem znanego już NK 650, który miał przyjemność gościć w Skuterowo.com. W praktyce jednak ma niewiele z nim wspólnego pod względem designu, a tym bardziej osiągów.

Dynamikę podkreślają dwa sporych rozmiarów hamulce tarczowe, które są umocowane na dwóch sporych rozmiarów kołach o wymiarach 110 / 70 – 17 i 150 / 60 – 17. Silnik to czterosuwowa 124 ccm zasilana gaźnikiem i chłodzona powietrzem. Sugerowana cena to 8 000 PLN.

 

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Zipp VZ-1 125 (na prawo jazdy B): Prezentacja Skuterowo.com

$
0
0

Zipp VZ-1 125 ma być z założenia prostą i tanią propozycją dla posiadaczy prawa jazdy B. Zarówno w zakupie, jak i eksploatacji. To lekki i niewielki motocykl 125 ccm, który może okazać się dobrym pomysłem na start jednośladowej przygody.

Masa Zipp VZ-1 125 to zaledwie 110 kg co w połączeniu z jednostką napędową może gwarantować dość dobre osiągi i prędkość maksymalną w okolicach 100 km/h. To zupełnie wystarczy zarówno do miejskiej, jak i rekreacyjnej jazdy. Motocykl bazuje na sprawdzonych i prostych rozwiązaniach. Znajdziemy tutaj dość wydajny hamulec tarczowy z przodu i symboliczny bęben na tylnej osi.

Szerokie ogumienie w połączeniu z miękkim zawieszeniem o sporym skoku sprawia, że na Zipp VZ-1 125 można poczuć się komfortowo. Pozycja na motocyklu jest wyprostowana i dość naturalna. Sporym ułatwieniem może być nisko osadzona kanapa zapewniająca poczucie panowania nad motocyklem.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Media Expert: “Jest ogromne zainteresowanie skuterami i motocyklami 125 ccm”

$
0
0

Sezon motocyklowy 2015 zaczyna ruszać pełną parą. Ten rok zdecydowanie będzie upływać pod znakiem motocykli i skuterów o pojemności 125 ccm. Michał Mystkowski, Rzecznik Prasowy Media Expert przyznaje w rozmowie ze Skuterowo.com, że ich sieć pokłada w tym sezonie spore szanse do rozwoju.

Mamy bardzo ambitne plany dotyczące rozwoju tego segmentu sprzedaży. Już w zeszłym roku, po wejściu w życie nowych przepisów, umożliwiających jazdę motocyklem o poj. do 125 cm3 przez posiadaczy prawa jazdy kat.B, mieliśmy ogromne zainteresowanie ze strony klientów tego typu sprzętem. Przed uruchomieniem sprzedaży, chcieliśmy jednak skrupulatnie wyselekcjonować sprzęt, dopracować ofertę w najdrobniejszych szczegółach. Dziś, wszystkim klientom, którzy odłożyli zakup motocykla na wiosnę, możemy zaproponować dwa modele, przed rozpoczęciem sezonu oferta uzupełniona zostanie o kolejne 3., wśród których są również pojazdy z automatyczną skrzynią biegów o wydajnych i ekonomicznych silnikach (…)

- mówi Michał Mystkowski

Mamy nadzieję, że również design klientom będzie się podobał. Zadbamy także o czas Klienta – na miejscu dostępne będą akcesoria – szeroka gama kasków i urządzeń eksploatacyjnych, jak akumulatory, kufry, czy nawet oleje do silników motocyklowych. Nie zapominamy również o klientach, którzy rozważają zakup skuterów i motorowerów – dla nich przygotowaliśmy ofertę pełną innowacji, zgodną z nowoczesnymi trendami i co najważniejsze – w bardzo dobrych cenach. To będzie ekscytujący rok i wierzymy, że dzięki świetnej ofercie, umocnimy się na pozycji lidera w tym segmencie.

- dodaje
Z punktu widzenia samych zainteresowanych jednak nie tylko cena ma znaczenia. Nader często o zakupie jednośladu decyduje oferta na finansowanie danego produktu. Czy dla miłośników jednośladów przewidują Państwo dedykowany program zakupów ratalnych?

Absolutnie tak. Zakup motocykla jest zwykle znacznym wydatkiem dla przeciętnego domowego budżetu, dlatego przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne warunki systemów ratalnych, w tym tzw. raty na dowód lub spłatę rozłożoną aż na 50 miesięcy. W naszej ofercie pojawią się także promocje na ubezpieczenia komunikacyjne OC/NNW/AC. Korzystając z dotychczasowych doświadczeń, proponujemy zatem klientom kompleksową obsługę – szeroką ofertę motocykli i skuterów, akcesoriów, ubezpieczeń i rat. Wszystko w jednym miejscu.

- zapewnia Michał Mystkowski

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/


Junak RS 125 (na prawo jazdy B): Prezentacja Skuterowo.com

$
0
0

Junak RS 125 ma trafić do sprzedaży w Polsce na przełomie marca i kwietnia 2015. Cena 6499 PLN nie brzmi odstraszająco, zatem wraz ze Skuterowo.com sprawdźmy co możemy otrzymać w przypadku takiego motocykla 125 na prawo jazdy B.

To typowy miejski naked dla początkujących. Sprzyja temu niska masa – zaledwie 127 kg. W połączeniu z 11 KM mocy może to gwarantować dość dobre osiągi. Junak RS 125 został sprzężony z pięciostopiową, manualną skrzynią biegów i jest w stanie osiągnąć licznikowe 100 km/h, co wydaje się dość optymalną prędkością jak na miejskiego 125 ccm.

Oszczędności poczyniono wyposażając Junaka RS 125 w chłodzony powietrzem silnik, zasilany gaźnikowym układem paliwowym. Przednią oś wyposażono w ogromną tarczę. Na tyle niestety znajdziemy jedynie namiastkę układu hamulcowego – bęben. Design motocykla nie odrzuca i ma szanse się podobać.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Zipp VZ-3 125 (na prawo jazdy B): Prezentacja Skuterowo.com

$
0
0

Nowość Zipp VZ3 125 na sezon 2015 to motocykl z silnikiem 125 ccm, dla młodych. Bezpieczeństwo zapewniają hamulce tarczowe przód i tył. Pojazd wyposażony jest w pełne oświetlenie Led oraz  licznik elektroniczny ze zmiennym kolorem podświetlenia.

Design faktycznie może się podobać, zwłaszcza młodym – pojazd może imponować okolicy. Zwłaszcza tylnymi, bardzo charakterystycznymi lampami. Z przodu nie gorzej. Agresja na najwyższym poziomie. Niestety pojazd wyposażony jest jedynie w chłodzenie powietrzem. Zasilanie w paliwo odbywa się poprzez gaźnik. Zipp VZ-3 125 wyposażony jest w manualną skrzynię biegów.

Cena jeszcze nie jest znana.

Zipp VZ-3 125: Dane techniczne:

Wymiary: 2020/730/1070
Waga: 134 kg
Silnik: Czterosuwowy, chłodzony powietrzem
Pojemność: 124 ccm
Prędkość maks.: 85km/h
Rozruch: Elektryczny
Opona przód: 110/70-17
Opona tył: 150/60-17
Hamulce przód: tarczowy hydrauliczny
Hamulce tył: tarczowy hydrauliczny
Zbiornik paliwa 13L±0.5L

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Romet R125 CVT, motocykl z automatyczną skrzynią: Od połowy marca w salonach

$
0
0

W ofercie Romet Motors pojawił się nowy motocykl 125 ccm, który z pewnością zainteresuje osoby poszukujące nietypowego jednośladu. Model Romet R125 CVT to pierwszy na rynku motocykl z automatyczną skrzynią CVT.

CVT to inaczej bezstopniowa skrzynia biegów. Takie właśnie są stosowane w skuterach. Ich działanie opiera się na specjalnym, automatycznym sprzęgle, wariatorze oraz pasku. Przez to nie jest konieczne posiadanie dźwigni klasycznego sprzęgła.

Dzięki bezstopniowej przekładni biegów Romet R125 CVT pozwala użytkownikowi posiadać motocykl z sylwetką choppera oraz komfortem jazdy typowym dla pojazdu miejskiego i łatwego w obsłudze.

Połączenie cech typowego choppera, dynamicznego motocykla sportowego oraz wygody turystycznego skutera pozwoliło na stworzenie pojazdu jedynego w swoim rodzaju. Nietuzinkowa, smukła sylwetka zespolona z napędem CVT dały w efekcie wygodny i dynamiczny motocykl o niepowtarzalnym charakterze – Romet R125 CVT.

- podkreśla producent.

Romet R125 CVT napędzany jest jednocylindrowym silnikiem czterosuwowym współpracującym z bezstopniową przekładnią automatyczną CVT. Dzięki temu jazda na nim jest niezwykle przyjemna. Również zawieszenie zestrojono przede wszystkim z myślą o komforcie i łatwości prowadzenia. Standardem w tak nowoczesnym pojeździe są koła z lekkich stopów oraz wydajne hamulce tarczowe. Motocykl R125 CVT jest ciekawą propozycją dla osób, które nie chcą być zmuszane do manualnej obsługi zarówno sprzęgła, jak również dźwigni biegów. Model ten z pewnością przypadnie do gustu motocyklistom, którzy cenią wygląd klasycznych pojazdów.

Romet R125 CVT dostępny będzie salonach sprzedaży od połowy marca 2015 w cenie 8499 PLN.

Romet R125 CVT, dane techniczne:

Model

R125 CVT

Wymiary (mm)

2140×720×1110

Rozstaw osi

1560 mm

Waga (kg)

140 kg

Silnik

jednocylindrowy, czterosuwowy

Pojemność

124 ccm

Układ silnika

OHV

Silnik

chłodzony powietrzem

Moc Maks (KM)**

8/7500

Moment obrotowy (N.M/RPM)**

7,5/6000

Prędkość Maks (km/h)

85 km/h

Rozruch:

elektryczny, nożny

Zapłon

CDI

Przeniesienie napędu:

CVT

Skrzynia biegów

bezstopniowa CVT

Sprzęgło

suche odśrodkowe

Smarowanie:

obieg wymuszony, mokra miska olejowa

Opona Przód/Tył

90/90-18, 110/90-16

Zawieszenie przód

widelec teleskopowy

Zawieszenie tył

podwójny amortyzator, aluminiowy wahacz

Pojemność zbiornika paliwa (l)*

6 L

Hamulec Przód

tarczowy hydrauliczny

Hamulec tył

tarczowy mechaniczny

Obręcze

aluminiowe

Kolorystyka

czarny, bordowy

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Barton TZ 125: Nowa propozycja w wydaniu 125 ccm

$
0
0
Publikacja Sponsorowana

Wygląda na to, że nowa propozycja Barton Motors – motocykl TZ 125 – ma szanse stać się alternatywą dla proponowanych przez inne znane marki 125 tek. To solidna i świetnie zaprojektowana maszyna za rozsądne pieniądze – idealna dla pasjonatów jednośladów.

Barton TZ 125 stylistyką przypomina bardzo popularnego Fightera Eco, jest jednak bardziej masywny, a jego silna sylwetka podkreśla większą moc. Wyprofilowana, solidnie osadzona kanapa, wyraziście zaprojektowany zbiornik paliwa i czterosuwowy, chłodzony powietrzem, odsłonięty silnik dodają mu drapieżnego charakteru. Jest to propozycja dla lubiących wygodną jazdę w każdych warunkach. Nadaje się świetnie do podróżowania w miejskim zgiełku jak i na wypady za miasto.

Barton TZ 125 to zwinna i lekka konstrukcja o mocy 10,22 kM. Osadzona na osiemnasto calowych aluminiowych felgach. Silnik o pojemności 124 cm3 chłodzony powietrzem pozwala na prędkość do 90 km/h. Wyposażony jest w hamulec tarczowy z przodu i bębnowy z tyłu.

Główne atuty Bartona TZ 125, które warto podkreślić:

- dobra jakość w rozsądnej cenie – cena sugerowana producenta to 3 999 zł
- idealny dla początkujących kierowców z prawem jazdy B, uczących się poruszania na motocyklu 125 ccm
- solidna i masywna sylwetka
- daje wygodę kierowcy i zapewnia komfort jazdy

Barton TZ 125, dane techniczne:

Pojemność silnika 124,00 cm3
Silnik czterosuwowy, jednocylindrowy, chłodzony powietrzem
Moc maksymalna 10,22 kM / 7500 obr./min.
Skrzynia biegów manualna
Zapłon iskrowy
Rozruch elektryczny, nożny
Przeniesienie napędu manualne
Hamulec przód / tył tarczowy / bębnowy
Wymiary (dł./szer./wys.) 1950/750/1030 mm
Kolory czerwony, czarny, biały, niebieski
Rozstaw osi 1250 mm
Felgi Aluminiowe 18″
Masa pojazdu 106 kg
Dopuszczalna ładowność 150 kg
Gwarancja 2 lata

 

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Motocykle 125 i wątpliwości: Czy na 125 ccm potrzebny jest egzamin?

$
0
0

Wróćmy w Skuterowo.com na chwilę do źródeł nowych przepisów na mocy których każdy kto ma prawo jazdy B minimum od 3 lat może jeździć motocyklem o pojemności skokowej silnika do 125 cm3. Odpowiemy na pytanie Sandry.

Ostatnio znów nasza redakcyjna skrzynka redakcja@skuterowo.com zalewana jest pytaniami dotyczącymi nowych przepisów, które weszły w życie w ubiegłym roku.

Chciałam się dowiedzieć na czym ta zmiana polega. Czy to znaczy, że osoba która posiada prawo jazdy kategorii B może bez żadnych dodatkowych egzaminów i wcześniejszej nauki wsiąść na motocykl 125 ccm, czy musi iść do ośrodka zapisać się i zdawać egzamin tak jak na prawo jazdy kategorii B. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam, Sandra.

Zmiana polega na “automatycznym” nabyciu uprawnień wraz z ukończonym trzecim rokiem stażu kierowcy z kategorią B. Ustawodawca założył przy tym, że tak “doświadczony” uczestnik ruchu drogowego jest na tyle dojrzały manualnie i mentalnie, że będzie w stanie samodzielnie nauczyć się jazdy motocyklem 125 ccm. Przez co nie ma konieczności zapisywania się na kurs, szkolenie oraz egzamin. Tak samo nikt nie musi stawiać się w urzędzie komunikacji, ani zmieniać aktualnego, ważnego prawa jazdy.

Aby finalnie rozwiać wszystkie wątpliwości warto zacytować ujednoliconą treść znowelizowanej ustawy o kierujących pojazdami:

4)  (prawo jazdy)  kategorii B uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.”

Ten jeden akapit de facto definiuje całą zmianę. Brak tutaj dodatkowych uwarunkowań w postaci choćby szkoleń czy egzaminów. Ważne, aby posiadać prawo jazdy B od minimum 3 lat oraz posiadać pojazd o maksymalnej mocy 11 kW i pojemności do 125 ccm.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Yamaha posiada najszerszą kolekcję motocykli i skuterów Premium 125

$
0
0
Publikacja Sponsorowana

Od sierpnia zeszłego roku, posiadając samochodowe prawo, jazdy można legalnie kierować skuterem lub motocyklem klasy 125. Kto przygotował najszerszą ofertę takich jednośladów i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Większość liczących się producentów jednośladów ma w swojej ofercie jednoślady klasy 125 ccm. O ile sama pojemność nie budzi wątpliwości, to trzeba pamiętać o zapisanych w ustawie parametrach silnika: maksymalnie 15 KM i odpowiedni stosunek mocy do masy. Prawo jazdy kategorii B należy posiadać od minimum trzech lat. Formalności wyjaśnione. Sprawdźmy więc, co dla klientów przygotowała Wielka Czwórka? Kawasaki: dwa motocykle. Suzuki ma w ofercie jeden skuter i motocykl. Honda proponuje cztery skutery i trzy motocykle. OK, a co u Yamahy? Tu sytuacja wygląda znacznie lepiej. Sześć modeli z automatyczną oraz pięć z manualną skrzynią biegów. Yamaha sprzedaje w Polsce najwięcej motocykli w kategorii Premium i ma najszerszą ofertę „stodwudziestekpiątek”, dlatego warto dokładnie przejrzeć asortyment japońskiego lidera. Katalog rozpoczyna stylowy D’Elight, z retro designem i masą zaledwie 98 kg. Dzięki kompaktowym wymiarom stanowi znakomite rozwiązanie dla osób o niższym wzroście.

Zwycięzcą testów w Europie jest natomiast Majesty S. Zacznijmy od nowoczesnych kształtów, świateł z diodami LED oraz pojemnych schowków. Pod kanapą mieści się kask, przed kolanami znajdziemy obszerną kieszeń, a nad nią sprytny haczyk na torbę z zakupami. Chłodzony cieczą, czterosuwowy silnik z wtryskiem paliwa gwarantuje prędkość powyżej 100 km/h, przy średnim spalaniu około 2,5 litra na 100 km. Bezpieczeństwo zwiększają potężnej średnicy tarcze hamulcowe z przodu i z tyłu oraz płaska podłoga, pozbawiona tzw. przekroku. W standardzie otrzymujemy przednią szybę,a za dopłatą kufer centralny oraz motokoc, chroniący dolną część ciała przed chłodem czy deszczem. Nowa Yamaha Majesty S kosztuje tylko 11 590 zł i występuje w trzech modnych kolorach: czarny błysk, biała perła lub złoty mat.

Jeśli potrzebujesz skutera na gorsze drogi, to z odpowiedzią przybywa sprawdzony Xenter. Szesnastocalowe koła, mnóstwo przestrzeni za kierownicą, a także atrakcyjna cena wyjaśniają, dlaczego Xenter 125 święci triumfy chociażby we Włoszech, ojczyźnie skuterów. Największym i jednocześnie najbardziej okazałym przedstawicielem tej kategorii od lat jest legendarny X-MAX. Miłośnicy stylu powinni skusić się na wersję MOMO Design. Wielbiciele awangardowego wyglądu pokochają BWSa, czyli skuter w terenowym stylu. Coraz więcej zwolenników zyskuje też rewolucyjne, trzykołowe Tricity. W przeciwieństwie do konkurencji, Tricity oferuje wymiary i masę nieodbiegające od zwykłego skutera.

Fanom motocykli Yamaha oferuje w tym roku aż pięć modeli. YBR 125 to lekki i niezawodny sprzęt do miasta oraz turystyki. W wersji Custom, wzbogaconej chromowanymi dodatkami, kusi stylem choppera. Na off-roadowe wyprawy najlepszy będzie model WR125 R. Do złudzenia przypomina maszyny o dużo większej pojemności silnika, podobnie jak MT-125 ABS. Nic dziwnego, że ultranowoczesna i komfortowa Yamaha MT-125 uzyskała tytuł motocykla roku na wymagającym rynku w Wielkiej Brytanii. Z kolei YZF-R125 stanowi absolutny szczyt techniki w kategorii sportowych, wyścigowych stodwudziestekpiątek.

Jednak oferta Yamahy nie sprowadza się tylko do samej sprzedaży. Przeszkoleni doradcy pomogą dobrać pojazd odpowiedni do oczekiwań, a także zaproponują odzież i akcesoria w atrakcyjnych pakietach cenowych. Każdy skuter czy motocykl można sfinansować za pomocą kredytu lub leasingu operacyjnego. Promocyjny pakiet ubezpieczeniowy OC/AC/NNW kosztuje tylko 5,5% wartości. Dwuletnia gwarancja bez limitu kilometrów, legendarna niezawodność i wysoka wartość przy odsprzedaży to kolejne mocne argumenty. Umiejętności kierowania na pewno zwiększy skorzystanie z bezpłatnego zaproszenia na jazdy doszkalające.

Tak wyglądają logiczne argumenty, przemawiające za ofertą Yamahy – lidera rynku Premium. Kierowanie jednośladem klasy 125 to przede wszystkim przyjemność i oszczędność czasu. Może być także rozpoczęciem wspaniałej, motocyklowej przygody…

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Sprzedaż motocykli i skuterów 125 ccm rośnie lawinowo. Motorowery passe

$
0
0

W okresie styczeń – luty 2015 sprzedano niemal 700% motocykli i skuterów 125 ccm więcej niż przed rokiem. W czołówce raportu PZPM znajduje się Romet, Junak oraz Yamaha. Gorzej jest w przypadku motorowerów. Notujemy łączny spadek rejestracji o ponad 24% (r/r).

Zgodnie z przewidywaniami nowe przepisy umożliwiające poruszanie się motocyklami 125 przez właścicieli kat. B kanibalizacje rynek małolitrażowych jednośladów o pojemności silnika do 50 ccm. Jedynie marki firmy Almot – Junak oraz Ferro zyskują w zestawieniu.

Nowe MOTOROWERY – ranking marek – 2015 narastająco
Pozycja Marka Styczeń-Luty
2015 Udział % 2014 Udział % % Zmiana
1 ROMET MOTORS 739 35,53% 1006 36,58% -26,5%
2 JUNAK 327 15,72% 284 10,33% 15,1%
3 ZIPP 216 10,38% 363 13,20% -40,5%
4 TOROS 112 5,38% 135 4,91% -17,0%
5 KYMCO 85 4,09% 120 4,36% -29,2%
6 FERRO 77 3,70% 11 0,40% 600,0%
7 WONJAN 74 3,56% 62 2,25% 19,4%
8 TAOTAO 56 2,69% 102 3,71% -45,1%
9 WANGYE 55 2,64% 60 2,18% -8,3%
10 RIYA 47 2,26% 32 1,16% 46,9%
RAZEM 1-10 1788 86,0% 2175 79,1% -17,8%
POZOSTAŁE MARKI 292 14,0% 575 20,9% -49,2%
RAZEM 2080 100% 2750 100% -24,4%
Źródło: analizy PZPM na podstawie danych CEP, MSW
UWAGA:* przyjęto – nowe motorowery tj. bez daty pierwszej rejestracji za granicą i nie starsze niż 3 lata

Romet nadal posiada największe udziały w rynku motorowerów – 35.53% sprzedając w okresie styczeń – luty 739 jednośladów 50 ccm. To wciąż dwa razy więcej, niż Junak. Zauważyć również należy spore spadki w przypadku marki Zipp: -40,5%.

Pocieszające dane zawiera PZPM z raporcie dotyczącym pierwszych rejestracji motocykli. Należy zaznaczyć, iż cały ten segment (wszystkie pojemności powyżej 50 ccm) urósł o rekordowe 109.9%. Największe udziały w rynku posiada Romet (31,2%) sprzedając o 583,6% motocykli więcej, niż przed rokiem. Duże wzrosty notuje również drugi w tabeli Junak (434,5%), Yamaha (105,0%) oraz Kymco (387,5%). Warto również docenić wynik KTM – 66,7% wzrostu r/r.

               
  Nowe* MOTOCYKLE – ranking marek – 2015 narastająco
               
  Pozycja Marka Styczeń-Luty
  2015 Udział % 2014 Udział % % Zmiana
  1 ROMET MOTORS 458 31,2% 67 9,6% 583,6%
  2 JUNAK 155 10,6% 29 4,1% 434,5%
  3 BMW 124 8,4% 129 18,4% -3,9%
  4 YAMAHA 123 8,4% 60 8,6% 105,0%
  5 HONDA 94 6,4% 94 13,4% 0,0%
  6 KTM 90 6,1% 54 7,7% 66,7%
  7 KYMCO 78 5,3% 16 2,3% 387,5%
  8 KAWASAKI 70 4,8% 51 7,3% 37,3%
  9 SUZUKI 56 3,8% 31 4,4% 80,6%
  10 HARLEY-DAVIDSON 46 3,1% 57 8,1% -19,3%
  RAZEM 1-10 1294 88,1% 588 84,0% 120,1%
  POZOSTAŁE MARKI 175 11,9% 112 16,0% 56,3%
  RAZEM 1469 100% 700 100% 109,9%
  Źródło: analizy PZPM na podstawie danych CEP, MSW
  UWAGA:* przyjęto – nowe motorowery tj. bez daty pierwszej rejestracji za granicą i nie starsze niż 3 lata
 

Oczywistym jest, że motorem napędowym dla całego rynku motocykli jest segment pojazdów o pojemności silnika do 125 ccm.

                 
  Nowe MOTOCYKLE – ranking marek wg DCC – 2015 narastająco  
                 
  Pojemność silnika Marka Styczeń-Luty  
  2015 2014 Zmiana
r/r
2015
Udział %
2014
Udział %
 
   
  <=125cm3 ROMET MOTORS 425 33 1187,9%      
    JUNAK 153 24 537,5%      
    YAMAHA 78 3 2500,0%      
    pozostałe marki 253 54 368,5%      
  <=125cm3 Suma   909 114 697,4% 61,9% 16,3%  
  

Analizując wyciąg z raportu CEP dostarczonego przez PZPM dostrzec należy ogromne, niespotykane do tej pory na polskim rynku wzrosty. Liczby wynikają z dużego zainteresowania motocyklami przez posiadaczy prawa jazdy B oraz niskiego wolumenu dotychczasowej sprzedaży, na skutek czego Romet notuje 1187,9% wzrostu pozostając na czele stawki. Niżej Junak oraz Yamaha, która posiada czterocyfrowy wzrost o 2500%.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/


Marka Zipp odsłania nową kolekcję motocykli i skuterów 125 ccm

$
0
0

Zipp zapowiada dość przełomowy sezon. Nie tylko ze względu na zmianę przepisów o 125 ccm, ale przede wszystkim za sprawą zupełnie nowej kolekcji przewidzianej na sezon 2015. Zmiany dotyczą wszystkich segmentów pojemności.

Najważniejsze premiery zostały wyposażone w silniki o pojemności skokowej 125 ccm. Portfolio motocykli zawiera 7 nowych pojazdów. Uzupełniono ją o kolekcję 4 nowych skuterów na prawo jazdy B. W gamie pięćdziesiątek nadal gości Zipp Parco, Zipp Otis oraz Tops. Należy dostrzec też elektryczną nowość o nazwie Volteno, do którego prowadzenia wystarczy dowód osobisty, albo karta motorowerowa/prawo jazdy AM.

Kolekcja motorowerów 2015 zawiera teraz jedynie trzy propozycje. Wśród nich nowy Zipp Pro RS50 oraz budżetowy ZIPP JZV-50.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Eksperci: Rynek motocykli 125 ccm ogromną szansą dla branży kosztem motorowerów

$
0
0

Ledwie rusza sezon 2015, a opublikowane statystyki sprzedaży za pierwsze dwa miesiące tego roku ukazują rekordowe wzrosty sprzedaży motocykli 125. Skuterowo.com pyta Ekspertów branży o prognozy dla rynku małych motocykli i motorowerów.

Bez wątpienia ostatnie 3 kwartały były dla producentów i importerów bardzo pracowite. Konieczna okazała się zmiana priorytetów i portfolio modelowego, które teraz otwiera się na posiadaczy prawa jazdy B. Rezultaty już można obserwować w najnowszym raporcie PZPM, który wskazuje, że segment w okresie styczeń – luty urósł o 697,4% względem analogicznego okresu roku 2014.

Sezon wkroczył już w fazę w której następuje już weryfikacja rynku. Duże wzrosty procentowe nie świadczą o tym, że ten wzrost ma charakter głęboki, czyli przekładający się na ilości sprzedaży motocykli.
Jeśli miesiące kwiecień i maj nie zintensyfikują w sposób znaczny tej sprzedaży ilościowo to na prawdziwy efekt handlowy będzie trzeba poczekać do przyszłego roku ponieważ sprzedaż wakacyjna może nie nadrobić już tych ilości.

- mówi Agnieszka Starzyk, Dyrektor Romet Motors, lidera rynku, który zwiększył swoją sprzedaż r/r o 1187,9%.

Zaskakującym może być fakt, iż już w miesiącach zimowych (styczeń – luty) bieżącego roku notowano tak duże zainteresowanie motocyklami. Mimo braku kalendarzowej wiosny polscy producenci i importerzy rozpoczynają już działania promocyjne.

Firma Arkus & Romet podjęła szereg działań w tym zakresie aby temat pojazdów 125 aby skutecznie popularyzować je w Polsce. Obecnie jest to ogólnopolska kampania radiowa RMF FM, która ma charakter edukacyjno – handlowy.
Efektem jest zwiększone zainteresowanie pojazdami 125. Należy założyć , że taki dialog z użytkownikiem można w najbliższej przyszłości przełożyć na rezultat handlowy chociażby ze względu na zapewniony w dostępności różnorodny ciekawy asortyment marki Romet.

- przyznaje Agnieszka Starzyk.

Drugim największym beneficjentem nowych regulacji prawnych pozostaje Junak, który również przez ostatnie miesiące skupił się na reorganizacji swojej kolekcji jednośladów.  

Junak ubiegły rok zamknął 112% wzrostem sprzedaży motocykli ogółem. Z kolei pierwsze dwa miesiące 2015 przynoszą jeszcze bardziej optymistyczne dla nas dane – zwiększyliśmy sprzedaż motocykli 125 ccm pięciokrotnie, licząc r/r, mówi Karol Kopytek, kierownik d/s obsługi klientów kluczowych ALMOT.

Nowe przepisy sprawiły, że gros miłośników dwóch kółek z prawem jazdy B może spełnić swoje marzenia bez konieczności zdobywania dodatkowych uprawnień. Przez to tak wielu Polaków decyduje się na zakup swojego pierwszego motocykla, albo przesiadkę z motoroweru.

Powyższe dane dają powód to ogromnej radości, jednak należy do obecnej sytuacji podchodzić z pokorą. Nasza filozofia marki Junak się nie zmienia. Rozszerzyliśmy kolekcję o kilka nowych propozycji, ale przy zachowaniu standardów firmy ALMOT. Oferujemy sprawdzone, trwałe jednoślady przy zachowaniu optymalnej ceny, przystępnej dla polskiego Klienta.

Ciężko w tej chwili mówić o długoterminowych prognozach dla tego segmentu jednośladów. Rynek z pewnością w tym roku będzie się bardzo intensywnie rozwijać. W kolejnych latach można zakładać progresywne, niewielkie spadki zainteresowania względem bieżącego sezonu.

- ocenia Karol Kopytek.

W podobnym tonie wypowiada się Grzegorz Antonow, Manager Sieci Dealerskiej Kawasaki:

Kawasaki przewiduje iż zgodnie z trendem Europejskim dynamika sprzedaży pojazdów w tych pojemnościach jest chwilowa i zacznie spadać po około 1,5 roku od wprowadzenia przepisów umożliwiających prowadzenie tego typu pojazdów osobom posiadającym uprawnienia kategorii B. Po tym okresie w Europie zauważamy zwiększenie sprzedaży pojazdów o większych pojemnościach, a jest to pochodną popularyzacji motocyklizmu wśród kierowców samochodów, którzy dzięki zmianie przepisów mieli okazję wypróbować jednoślad w życiu codziennym.

Paweł Iwanicki, Dyrektor Generalny Działu Motocykli Suzuki Motor Poland wskazuje, iż stabilizacja będzie miała miejsce dopiero w 2017 roku:

Wysoka sprzedaż powinna utrzymać się minimum dwa lata 2015-2016 (później powinna być stabilna ale na trochę niższym poziomie). w skali roku można się spodziewać dalszego wzrostu sprzedaży od kwietnia, ponieważ produkcja 2015 (a takiej oczekują klienci) dotrze do Polski na przełomie Marca i Kwietnia. Jeśli jakiekolwiek pojazdy z dalekiego wschodu były sprzedawane jako produkcja 2015 od stycznia do początku marca, to po prostu oszustwo.

Niejako efektem ubocznym nowych regulacji jest pogłębienie tendencji spadkowych w segmencie nowych motorowerów i skuterów 50 ccm, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Dane PZPM gromadzone we współpracy z CEP mówią o 24% spadku r/r w okresie styczeń – luty.

Fakt, że spada sprzedaż skuterów i motorowerów nie jest zaskoczeniem w kontekście zmiany przepisów. To nie jest trend, a wyraźna zmiana preferencji użytkowników. Uwolnienie dostępu do motocykli z większym silnikiem to ukłon ustawodawcy w stronę kierowców i miłośników jednośladów. Sam ten fakt może wpłynąć i pobudzić także rynek szkoleń z zakresu doskonalenia umiejętności prowadzenia motocykla.

- mówi w rozmowie ze Skuterowo.com Klaudia Mikowskia – Celewicz, Brand Manager Orlen Oil.

Tu występuje bardzo podobny trend jaki miał miejsce w Europie zachodniej, gdzie przepisy o kat. B dla 125 zostały wprowadzone znacznie wcześniej, a klasa motorowerów niemalże umarła.

- dodaje Paweł Iwanicki z Suzuki Motor Poland

Karol Kopytek z Almotu również ocenia, że to w pełni naturalna tendencja.

Zmieniają się preferencje Klientów na skutek nowelizacji przepisów. Tak naprawdę regularne spadki branża notuje od kilku lat. Warto jednak zauważyć, iż mimo mniejszego zainteresowania motorowerami, Junak i Ferro (ALMOT) jako jedyne marki w Polsce notują stałe wzrosty.

Od wielu lat liderem segmentu 50 ccm pozostaje Romet. Posiada on największy udział, jednak z roku na rok wolumen sprzedaży spada wprost proporcjonalnie do całego rynku. Ta sytuacja ma miejsce w przypadku niemal wszystkich producentów i importerów działających w Polsce.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Top 4: Tanie motocykle i skutery 125 na prawo jazdy B dla początkujących

$
0
0

Dziś nie zaglądamy głęboko do Waszych kieszeni – wręcz przeciwnie, przeglądamy najtańsze propozycje na rynku w segmencie motocykli i skuterów 125 ccm, które można prowadzić z prawem jazdy B i niewielkim doświadczeniem.

Dla początkującego kierowcy motocykla 125 najważniejsze są dwie rzeczy: Niska cena pojazdu (chcemy sprawdzić swoje zdolności i zabezpieczyć się przed większymi szkodami) oraz łatwość prowadzenia. To sprowadza się do niewielkich rozmiarów i masy własnej pojazdu.

1. Barton Huragan 125 ccm. Jeśli nie masz odwagi zasiąść za kółkiem czegoś co ma manualną skrzynię i sprzęgło to możesz za nieco ponad 4000 PLN stać się właścicielem Bartona. Dużo miejsca, ale niewielka masa – 113 kg. To jeden z najtańszych skuterów tej pojemności na rynku. W miarę trwały, jednak wykończenie może budzić zastrzeżenia. Nie oczekujmy od niego za wiele, a będzie miłym towarzyszem w mieście i nieco poza nim.

2. Romet Retro 7 125. Za 5000 PLN dostaniemy coś co nawet dobrze wygląda, ale przy okazji naprawdę przyzwoicie się prowadzi. Jak dla nas jedna z najbardziej optymalnych 125tek w tym przedziale cenowym. Dobrze wyważona konstrukcja fajnie pracująca w mieście. Podczas testu Skuterowo.com przypadkowo sprawdziliśmy trwałość plastików, zobaczcie:

3. Junak 122 to wydatek rzędu 4200 PLN. Wszystko w nim działa jak należy, a użytkownicy nawet nie skarżą się na trwałość i awaryjność. Junak ma tylko jedną wadę – wygląd. Z drugiej strony w razie zaliczenia gleby tanio naprawimy zewnętrzne elementy. Junak 122 pali około 3-3.5 L/100 km. Posiada manualną skrzynię biegów i rozpędza się do 100 km/h. Dobra propozycja jak za takie pieniądze.

4. Zipp VZ-1 125 to już 5000 PLN i design nawiązujący do japońskich tradycji lat 90. Jednym może się podobać innym wręcz przeciwnie. W tym budżecie jednak nie ma co wybrzydzać. Nasze dwa kółka mają jeździć i dać nam pole do nauki panowania nad sprzętem, a pojazd się do tego nadaje. Jest niewielki i waży również mało – zaledwie 110 kg. Co ważne jego siedzisko znajduje się nisko w stosunku do podłoża.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Moto Doradca o nowych przepisach: Motocykle 125 ccm na prawo jazdy B

$
0
0

Moto Doradca, znany polski vloger motoryzacyjny dziś wystąpił w nietypowej roli – początkującego kierowcy motocykla o pojemności 125 ccm, który może prowadzić posiadając jedynie prawo jazdy kategorii B. Nieco o bezpieczeństwie, przepisach i przeznaczeniu takiego motocykla.

Waldemar Florkowski: Zapewne uśmiechają się teraz moi znajomi, którzy zawsze dobrze wiedzieli, że nigdy nie zrobię prawa jazdy kategorii A, że motocykle nie idą ze mną w parze. Poniekąd nadal się z tym zgadzam – nie zrobię prawa jazdy kat. A, ale dlaczego nie mogę teraz jeździć motocyklem do 125 cm3 bez zdawania tego egzaminu? Dokładnie rok temu dowiedziałem się, że istnieje taka możliwość nowelizacji przepisów, otóż, że posiadacze motocykli 125 cm3 ze skrzynią biegów automatyczną będą mogli jeździć przy użyciu prawa jazdy kat. B. Przyznam, że początkowo myślałem, że to jest taka trochę kaczka wyborcza, kaczka dziennikarska, ale z miesiąca na miesiąc ona coraz bardziej nabierała tempa, aż przed jej wprowadzeniem doszło do pewnej zmiany. Otóż dopuszczono motocykle do 125 cm3 ze skrzynią manualną. To znacznie bardziej otworzyło rynek. Do tej pory mieliśmy możliwość jeżdżenia motorowerami nazwijmy to w ten sposób – do 50 cm3 i mocy 5,5 KM. W tej chwili jest to możliwość motocykli do 125 cm3 i 15 KM, ale przy zachowaniu współczynnika mocy do masy. Dokładnie 24 sierpnia weszła w życie ustawa, dzięki której każdy posiadacz prawa jazdy kat. B, który ma je powyżej 3 lat może bez problemu wsiąść na motocykl o pojemności 125 cm3 i legalnie nim podróżować.

Ja może opowiem na własnym przykładzie. Ten motocykl kupiłem w październiku zeszłego roku. Nie wiem czy uległem tej modzie. Długo się nad tym zastanawiałem, chyba cały wrzesień, czy po prostu potrzebowałem takiej alternatywnej formy komunikacji w mieście. Łódź jest bardzo zakorkowana. Czasami jak mam przejechać z jednego punktu A do punktu B w Łodzi to szybciej przejadę z Łodzi do Warszawy autostradą i poszukiwałem takiego środka, oczywiście nie w koszuli i w krawacie, na jakieś takie luźniejsze spotkanie będę mógł dotrzeć szybciej i pewniej. Stąd też zrodził się pomysł zakupu takiego motocykla biorąc też pod uwagę, że będzie miał niższe zużycie paliwa niż przykładowo samochód. Skąd wybór padł na Junaka? No ktoś zaraz powie: a, że chińskie, chińskie, chińskiego.”

Wcześniej miałem też quada, którym jeździłem cztery lata, żadna śrubka się nie odkręciła, a moim pierwszym założeniem było, że chce wydać 5 tysięcy złotych i ani złotówki więcej no i nie chciałbym kupować motocykla, który ma 10-12 lat. Chciałem kupić coś co jest na fakturę i jest z gwarancją. Takie było moje główne założenie. Nie ukrywam – zbyt dużo kilometrów nim nie przejechałem. Mam dopiero 125 km, gdyż kupiłem go pózną jesienią i dopiero teraz zobaczę na ile to moje postanowienie korzystania jako taka alternatywna forma komunikacji się sprawdzi. Również na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że ja, osoba która przyzwyczajona jest zawsze do czterech kółek znacznie pewniej czuję się w gokarcie czy quadzie, który uchodzi za niezwykle wywrotny, mam większe poczucie bezpieczeństwa. Niby dużo jeżdżę rowerem, ale ten motocykl to było dla mnie coś zupełnie odmiennego. Jak sobie przypomnę pierwsze kilometry – nie miałem ze zmianą biegów, z manetką, byłem już do tego przyzwyczajony jak miałem quada. Jednak jak dojechałem pierwszy raz do skrzyżowania – pamiętam to jak dziś – dojeżdżam do skrzyżowania i o mało bym się nie przewrócił. Zapomniałem nogę wystawić, że ten motocykl jednak sam nie utrzyma sobie tego pionu i musiałem się ratować. Pierwsze kilometry spędziłem na dużym parkingu marketowym, żeby po prostu się do tego przyzwyczaić. Nie odbyło się bez dwóch przewrotek, bo mimo że człowiek ma już jakieś doświadczenie w tej motoryzacji dla mnie to jest taka odmienna forma transportu.

Nigdy nie miałem styczności z motocyklem, jest to dla mnie zupełnie coś nowego. Czy niebezpieczne? Dużo ludzi mówi, że motocykliści to dawcy organów. No w tym przypadku tym motocyklem jestem w stanie rozwinąć prędkość ok. 90 km/h. Jest to prędkość, która oczywiście może zrobić krzywdę. I tutaj wychodzę z założenia, że przede wszystkim nasz rozsądek musi nami kierować. Jestem ciekaw jakie będą pierwsze informacje apropo wypadkowości spowodowanych przez kierujących właśnie takiego typu pojazdami, ponieważ pierwsze miesiące od tego 24 sierpnia do mniej więcej listopada zaowocowały 300 procentowym wzrostem sprzedaży tego typu motocykli i co najlepsze – przedtem motocykle do 125 cm3, które zazwyczaj stały w salonach mocno zakurzone w tej chwili przewyższyły sprzedaż motocykli powyżej 750 cm3, czyli tych mocno sportowych. Ja też z doświadczenia mogę wam polecić, że jeśli ktoś będzie myślał o zakupie takiego motocykla, czy nowego, czy używanego – w pierwszej chwili zastanówcie się do czego ten motocykl jest wam potrzebny. Jak patrzę na te nowe modele, które od nowego roku pojawiły się na rynku u większości producentów, szczególnie widzę to u Junaka, którzy mają 125 w wersji Chopper, tutaj bym się zastanawiał, czy z tym byłoby mi po drodze, ale jest właśnie wiele takich motocykli w stylu Enduro, w stylu takim sportowym, żeby zastanowić się i dobrać coś do własnych potrzeb. Nie ma może motocykla z drugim koszem, bo to jest tylko 125′tka, ona nie jest demonem prędkości i mocy, ale powinna nam starczyć do takich codziennych podróży. Okej, nie pojechałbym teraz tym motocyklem do Zakopanego albo Gdańska, chociaż słyszałem już o tego typu przygodach, z tego względu, że pewnie męczyłbym się.

Wolałbym pojechać autem, ale do takiego codziennego korzystania wydaję mi się, że jest to dobra forma transportu. Jedynie co to dobry kask należy kupić, jeszcze teraz myślę nad zakupem takich spodni, które będą dodatkowo wzmocnione i takich porządnych, skórzanych rękawic. Ktoś powie – po co do 125′tki? A no po to, że chce się czuć bezpiecznie. Jeszcze tak samo – jeżeli ktoś wcześniej naprawdę nie miał styczności z motocyklem polecam, żeby pierwsze 2-3 godziny poświęcić na jazdę po parkingu. To nie jest żaden obciach. Dzięki temu nabierzecie tej ogłady, poznacie gdzie jest sprzęgło, gdzie jest hamulec, gdzie się zmienia biegi, żeby to wszystko było płynne w ruchu, żebyśmy nie stwarzali żadnego zagrożenia…

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Barton N125: Nowy, tani naked 125 ccm od Barton Motors

$
0
0

Barton N125 to nowość 2015 z segmentu budżetowych motocykli 125 na prawo jazdy kategorii B. Mały, niewielki naked może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z jednośladami. Zachęca do tego cena – nieco ponad 4 tys. PLN.

Atutem jest wygodnie ukształtowana dwuosobowa kanapa, zapewniająca komfort jazdy w codziennym użytkowaniu. Warto zwrócić uwagą na masywny zbiornik paliwa i pięcioramienne felgi. Dostępne są 4 wersje kolorystyczne – czerwony, czarny, niebieski i żółty. Wszystkie nadają pojazdowi nieco dynamiki i sportowego charakteru.

Barton N125 posiada czterosuwowy, chłodzony powietrzem silnik o mocy maksymalnej 10,5 kM. Wyposażony został w osiemnastocalowe aluminiowe felgi z hamulcem tarczowym z przodu i bębnowym na tylnej osi, a także analogowy licznik oraz klasyczny reflektor. Motocykl w pełni gotowy do jazdy waży tylko 120 kg. Cechuje się typowym dla podobnych konstrukcji niskim zużyciem paliwa.

Cena motocykla Barton N125 to 4 349 PLN.

Poznaj również dane techniczne Barton N125

Pojemność silnika 124,00 cm3
Silnik czterosuwowy, jednocylindrowy, chłodzony powietrzem
Moc maksymalna 10,50 kM / 8500 obr./min.
Skrzynia biegów manualna
Zapłon iskrowy
Rozruch elektryczny, nożny
Przeniesienie napędu manualne
Hamulec przód / tył tarczowy / bębnowy
Wymiary (dł./szer./wys.) 2050/740/1080 mm
Kolory czerwony, czarny, niebieski, żółty
Rozstaw osi 1275 mm
Felgi Aluminiowe 18″
Masa pojazdu 116 kg
Dopuszczalna ładowność 155 kg
Spalanie 3,5l / 100km
Gwarancja 2 lata

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Viewing all 225 articles
Browse latest View live